Rychlé šípy luští tajemství

<- Diskuse: TT 10 - Český venkov ->

 1  2  -> 
28. 4. 2009 08:58
Pralinky zvlášť: Síba
No konečně, že se to tu vystavilo. Alespoň jsem si taky přečetl, o čem to bylo.
28. 4. 2009 00:56
URNA: vop
...ale furt nevim, z čeho se ty tetky tak sjely? Co na to VZP? Sjel se taky Jan Tleskač?
(smile) (smile) (smile)
27. 4. 2009 23:02
Útok tvrdým chlebem: Hippoe
jůůůů, to sme přišli o přenádhernou šifru! Vynikající nápad (smile)
27. 4. 2009 19:06
Rychlé šípy: Mirek Dušín
To Héra: Ano. Viděl jsem. Hezké přestavení... Ale ten nás fakt nenapadnul (smile). I přesto jsme se při vytváření této šifry docela bavili a věříme, že se bavili i řešitelé.
27. 4. 2009 11:50
Jeníčci: Héra
To Mirek Dušín: A co král Ubu ? (smile)
27. 4. 2009 10:56
Rychlé šípy: Mirek Dušín
2Mišof: To oddělené "z" jsme mohli zapracovat a dávalo by to lepší smysl i s ohledem na jednopísmenné palindromy. Bohužel toto testeři nenapadli, tak jsme přepracovávali jiné věci. Původně jsme měli krásné palindromy s "ch" (třeba "nepochopen"), ale to bychom museli měnit pravidla použití češtiny. Ty jednopísmenné palindromy jsou tam proto, že zas tolik zpětných slov čeština neobsahuje. V řešení jsme se vyhýbali třeba použití písmene "b", protože jediné smysluplné slovo bylo "jebej" a to nám u Rychlých Šípů moc nesedělo (smile).
27. 4. 2009 00:39
Ešte je priskoro na nárek: Bus
Ale zase na mape to vyzeralo ako križovatka dosť jednoznačne. Mali sme šťastie, že sme prišli po tej "ceste" ktorá sa pripájala, a teda sme úplne presne vedeli kde tá križovatka je. Ale zase, obchádzanie statku popri plote ma až tak nebavilo. A potom ten nasledujúci cross-country presun nás asi tiež kúsok spomalil... ale tak dalo sa.
27. 4. 2009 00:21
Ešte je priskoro na nárek: mišof
Samotná šifra milá a jednoduchá, pri "kobyla má malý bok" a "jelenovi pivo nelej" už bolo v podstate jasno. Jednopísmenkové slová boli malým podrazom. O dosť väčším podrazom pre nás bolo nekorektné rozdelenie na slová -- zatiaľ čo "lesní", "cesty" a "severovýchodně" boli pekne čo slovo, to odsek, z posledného odseku vznikol akýsi patvar "kapkaz", ktorý nám ako slovo moc zmysel nedával -- a vďaka tomu nám zistenie správnej interpretácie riešenia trvalo výýýrazne dlhšie ako vyriešenie úlohy. To bol taký problém dať jednu vetu so "z" ako samostatný odsek? (smile)
26. 4. 2009 14:36
Pralinky zvlášť: Síba
Héro, orgové nás někudy honili? Orgové, pokud je mi známo, rozmístili na určená místa zadání a cestu sis volil sám, tak běž brečet na správný hrob. Byť je pravda, že nazvat toto spojení současné a bývalé cesty křižovatkou, chce jistou dávku fantazie, nebylo zaměnitelné s jakoukoli jinou lokalitou.
26. 4. 2009 13:39
Pralinky zvlášť: Síba
Teda nerad bych ti, Vope, nějak kazil radost, ale myslím, že na to, aby se Pralinky zvlášť ztratily, si budeš muset ještě hodně dlouho počkat. (smile)
 1  2  -> 
Abyste mohli diskutovat, musíte se přihlásit na hlavní nástěnce.